Vyřízení půjčky vyžaduje spoustu papírování a tolik nenáviděné byrokracie. Samotné sjednání není vůbec jednoduché, a byť nepatrná chyba může zmařit šance na kladné vyřízení. Víte, jak postupovat a na co si dát pozor, aby vše nakonec dobře dopadlo?
Je to vskutku alarmující, ale s půjčkou má zkušenost asi polovina Čechů, navíc tento údaj každoročně roste. Do tíživé finanční situace se může dostat každý z nás a jsou to právě banky, které by nám v tomto případě měly pomoci. Pak jsou tu samozřejmě ještě hypoteční produkty, které dnes možná představují jediný způsob, jak zafinancovat vlastní bydlení. Je pak už jen na našich preferencích, zda dáme přednost bankovním nebo nebankovním hypotékám https://www.nebankovni-hypoteky-uvery.cz/nebankovni-hypoteky.
Samotné vyřizování úvěru rozhodně není jednoduché a i malá chyba z minulosti může všechny naše plány zhatit. Pozdě splacená faktura za telefon, opožděná výplata nebo nečekaný výdaj mohou s rodinným rozpočtem pořádně zamávat. A jako třešnička na dortu se přidá zamítnutí žádosti o úvěr. Důvodů k zamítnutí je celá řada, pojďme si tedy společně představit ty nejdůležitější, které vás mohou při cestě za půjčením peněz zaskočit.
- Nepravdivé údaje v žádosti
Výhodou dnešní online doby je i fakt, že většinu půjček můžete prakticky sjednat odkudkoliv. Ty tam jsou doby, kdy bylo zapotřebí navštívit banku, sjednat podmínky a doložit potřebné dokumenty ve vytištěné podobě. Většina bankovních i nebankovních společností už dnes disponuje online formulářem, kde stačí vyplnit údaje o půjčce a osobě klienta.
Problém nastává v případě, kdy žadatel vyplní nepravdivé údaje ke svému prospěchu. Dnes už není problém si pravdivost těchto informací ověřit, a pokud bude prokázáno, že žadatel vyplnil nepravdivé informace, bude jeho žádost bez milosti zamítnuta. Tento přestupek bude navíc zaznamenán v registru, který je přístupný všem bankovním i nebankovním společnostem.