Víte jak plánovat nakupování https://www.girltime.cz/nakupy/, tak aby vám doma zbytečně nezůstávaly přebytky, které byste pak chtě nechtě museli vyhodit nebo se nedostávali do bezradné situaci, kdy nevíte z čeho vařit?

Pokud jste v kuchyni jako doma a máte několikaleté zkušenosti, jistě už v této oblasti netápete. Tento článek bude určený pro začínající hospodyňky, které se s tímto problémem ještě stále potýkání a stojí teprve na prahu své začínající kulinářské kariéry. Rodinný nákup

Jak uzpůsobit vaření?
Pokud máte děti, které dostávají obědy ve škole nebo školce, jejich kvalitu asi neovlivníte. Ovšem o to víc byste měla dbát na kvalitu večeří, ty by měly plnohodnotné, zdravé a poskytnou dostatek živin jak pro děti, tak dospělé. Nikdo vám totiž neřekne, jestli dítě oběd skutečně snědlo a jestli byl až natolik výživný, aby dítěti dal vše potřebné. Rozhodně zapomeňte na chleba s máslem k večeři, ten se hodí občas v případě nouze, ale nemělo by se z něj stát každodenní pravidlo.

O víkendu je situace pochopitelně jiná a závisí na mnoho faktorech. Připravte denně jedno plnohodnotné jídlo, které k večeři stačí jenom ohřát nebo klidně vytvořit v rychlosti zdravý výživný salát. Jedno kompletní jídlo za den bohatě stačí, pokud se tedy zrovna nevěnujeme fyzicky náročnějším aktivitám. Když to sečteme, dostaneme se k počtu cca sedmi větším vařením týdně plus ještě nějaké drobnosti, na které je potřeba při nákupu tak myslet.Nákupní výdaje

Samotné nakupování
Nejdřív sáhněte po zelenině, ta bývá často v supermarketu umístěna hned při vstupu. Vybírejte takovou, která je zrovna v sezóně. K zelenině je potřeba i dostatek bílkovin, takže další kroky by měly směřovat k masu, rybám a mléčným výrobků. V každém jídle by bílkoviny měly být určitě zastoupeny alespoň v jedné složce. Pak přijde na řadu výběr příloh, tu mohou tvořit nejrůznější luštěniny, těstoviny nebo rýže a bulgur.